glanda timus?rog raspuns urgent

19-03-2009
natalia29
Nu este medic/terapeut
natalia29
Buna ziua am o neliniste in legatura cu cresterea baietelului meu de 4 ani care nu mai creste in innaltime.are 96 cm, si 14 kg la fel ca fratele lui de 2 ani, la radiogradia de pumn varsta osoasa era mai mica cu un an decat cea cronologica, iar radiografia de glanda hipofiza e ok.Imi poate spune un medic endocrinolog daca ar putea avea blocaje asupra glandei timus?Spun asta pt.ca am avut un caz in familia de nanism si probleme cu mersul si abea la maturitate sa descoperit nereguli la aceasta glanda cand nu se mai putea face nimic.Am inteles ca aceasta glanda e functionala pana la 8 ani.Copilul se plange noaptea de dureri insuportabile de picioare si (nu face efort fizic ziua)si mai mentionez ca are un testicol flotant.Nu este un copil bolnavicios dar cu toate astea prietenii lui de aceeasi varsta l-au intrecut toti cu un cap si nu as vrea sa fie complexat din cauza asta o viata mai ales daca pot sa fac ceva in directia asta nu mi-as ierta-o niciodata, chiar daca sunt nevoita sa merg la 100 de medici
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.