ginecologie

22-11-2015
ana marya90
Nu este medic/terapeut
ana marya90
Buna ziua, am si eu o problema.la inceputul lunii octombrie mi-a venit menstruatia.a fost regulat si m-a tinut normal.pe 26 octombrie mi-a apurut o sangerare care nu s-a oprit nici pana in momentul de fata.untr-o zii curge mai mult in alta zii mai putin.insa am fost la un control ginecologic pe data de 10 noiembrie si mi s-a spus ca este de la hormoni si mi s-a dat anticonceptionale logest.in primele 3 zile sa iau cate 2 pastile ca sa opreasca sangerarea.dar problema este ca nu s-a oprit.ce puteti sa imi recomandati sa fac mai departe?deja nu mai suport absorbantele.va multumesc
2 comentarii
0
24-11-2015, ora 09:01
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Este necesar sa mergeti tot la medicul care v-a prescris contraceptivele pentru a observa efectul lor asupra organismului. Este posibil sa va schimbe pastilele si eventual sa faceti un set de investigatii in acest sens.

O zi placuta!
0
30-11-2015, ora 10:22
ana marya90
Nu este medic/terapeut
ana marya90
Buna ziua, va multumesc pt raspuns.am fost din nou la acelasi medic ginecolog si mi s-au schimbat anticonceptionalele cu diane 35.dupa care daca nu se opreste sangerarea mi s-a recomandat sa fac analize pt tiroida.am facut si ecografia transvaginala si nu am nici-un chist la ovare, colul este bine iar uterul este mic si ok.insa nu pot face babespapanicolau pt ca inca sangerez.nu inteleg de ce nu se opreste sangerarea.pot avea sangerari si de la anticonceptionale?nu curge foarte mult iar eu ma simt bine.nu ma simt slabita.din contra chiar am pofta de mancare.va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.