ginecologie

20-05-2012
white.diamonds
Nu este medic/terapeut
white.diamonds
Buna ziua!
Ionela sunt, ieri am fost la ginecolog pentru un control de rutina, pentru testul papanicolau, inainte de control si test nu am avut simptom ca de ex durere sau secretie urat mirositoare sau inflamatie a ovarelor, i-am explicat d-lui doctor pt ce am venit insa dansul insista pentru PH, si am refuzat, camera in care se fac consultatile si testele nu am vazut sertare cu intrumente medcale specfice ginecologiei m-am asezat la indemnul asistentei pe masa si a venit d-ul doctor cu o cutie de plastic care nu parea deloc noua ci s eobserva ca m-ai fusese folosita, in tmpul consultatiei am simtit o ciupitura, am coborat de pe masa si tot insista pt PH, pe drum spre casa am simtit o durere ascutita in zona vaginului si persista si azi cand mi-am facut toaleta ca de obicei am observat in partea unde simt durerea o inflamatie, rezultatul testului il primesc in 10 zile, va rog sa ma indrumati ce anume sa fac, pt ca toate pretenele mele imi zic ca eu sunt vinovata trebuia s amerg la medic numai daca am dureri.
Va multumesc.
1 comentarii
0
20-05-2012, ora 13:55
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Adica cum PH? Cu hartie de turnesol?
Da, uneori se simte un mic disconfort la recoltare pentru PAP, dar minim. Poate ce ai simtit tu este chiar colul.
Asteapta sa vezi ce iese la analize.
In principiu, daca nu iti inspira incredere un medic sau cabinetul, refuzi si gata, e dreptul tau.
Cat despre prietenele tale, scuze ca zic, dar sunt cel putin, , , necivilizate, , , O femeie cu bun simt face ANUAL control ginecologic, chiar daca nu are simptome. Daca te duci numai cand doare poate fi si cancer in metastaze, , , ,
Vezi ce iese la analize si daca, consideri ca medicul lucreaza nesteril, poti face reclamatie.
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.