giardioza

13-09-2009
mariatuc
Nu este medic/terapeut
mariatuc
Buna ziua! Am 22 ani. Nu reusesc deloc sa ma ingras, la o inaltime de 1, 59 m am o greutate constanta de 37-38 kg. De-a lungul anilor am tot luat diverse suplimente alimentare si vitamine pentru cresterea pofeti de mancare, dar degeaba, de ingrasat tot nu reusesc sa ating macar 40 kg, dar 45-46 cat ar fi normal. Acum o luna am facut si un examen copropaRAZITOLOGIC si mi-au iesit chisturi de giardia. Am urmat un tratament cu Zentel, o doza in trei zile consecutive si dupa 3 saptamani aprox am reluat analizele. Problema este ca tot nu am scapat de aceste chisturi. Se pare ca nu a functionat tratamentul sau care ar fi putut fi problema? Am urmat toti cei din casa tratamentul ca sa nu fie vreo problema, dar degeaba. Eu am si cearcane de cand ma stiu, sa fie tot de la paraziti? Nu stiu ce sa mai fac, mi-e foarte greu pentru ca depun si foarte mult efort intelectual, ma consum din orice si slabesc in loc sa ma mai ingras si eu. Aveti vreo solutie pentru mine, va rog din suflet! Va multumesc pentru timpul acordat citirii mesajului meu.
1 comentarii
0
13-09-2009, ora 14:43
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Ulei extravirgin de dovleac!
Doza minima in cazuri minore de giardioza este de 2X2 linguri/zi (inainte de micul dejun si de cina), dar in cazul dvs. doza trebuie dublata. Stati linistita, nu are reactii adverse precum albendazolumul (Zentelul).

+ rugaciune!


In speranta ca v-am putut fi de folos, cu placere si deferenta,
Mister NICK;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.