giardia si simptomele ei foarte urate

10-04-2011
PatryL
Nu este medic/terapeut
PatryL
dna doctor va rog din suflet sa imi raspundeti!!!am descoperit de o luna de zile ca fetita mea(1an si doua luni) are chisturi de giardia, dupa tratament cu helmiflores, propolis, wormex...continua cu aceleasi simptome adica LIPSA POFTEI DE MANCARE, si din cand in cand vomita, mai avem de facut tratament cu wormex dupa care facem din nou analize.
Intrebarea eate ce mi-ati recomanda dvs ca si tratament?exista ceva mai bun?fata mea are doar 9.4 kg, si nu a mai luat de mult in greutate.Multumesc anticipat
5 comentarii
0
10-04-2011, ora 22:10
1969
Nu este medic/terapeut
1969
Nu sunt doctor, dar am patit cu fetita mea, avea doar 1an, gasiti pe mamanatura.ro preparat pt giardia, calcatii imbracamintea intima mereu exact pana sa imbracati copilul, nu mai inainte, nui dati lape imediat dupa tratament si o sa vedeti ca va fi bine.Multa sanatate
0
10-04-2011, ora 23:44
PatryL
Nu este medic/terapeut
PatryL
Multumesc de raspuns, dar da-mi mai multe detalii, cate kg avea fetita?si-a revenit repede?cum manca?
Am intrat pe mamanatura si sunt trei produse pt giardia, pe care dintre ele le-ai folosit?si in cat timp si-au facut efectul?
0
11-04-2011, ora 13:17
1969
Nu este medic/terapeut
1969
helmiflores se numeste, costa 12, 45 ron, gasiti la oricare farmacie naturista, bine ar fii sa luati toti care intrati in contact cu copilul, se vad rezultatele dupa cea dea doua cura, in prospect aveti datele necesare utilizarii, o sa fie bine veti vedea, multa sanatate si pupici fetitei
0
19-09-2011, ora 13:57
petronela.s
Nu este medic/terapeut
petronela.s
un tratament bun pt giardia este nikvorm, luat de fetita mea care nu mai scapa de giardia. recomand
0
12-01-2012, ora 01:21
saruca2012
Nu este medic/terapeut
saruca2012
adriana cum se mai simte fetita ? a scapat de giardia?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: