genunchi si cot

07-12-2009
pufu79
Nu este medic/terapeut
pufu79
Acum 2 luni am avut un semi accident, am cazxut pe munte, in caredea mea m-am lovit la cap de niste stanci si de asemenea la genunchi. Mentionez ca am fost lucida, nu mi-am pierdut constinta niciun moment. m-am ridicat si am coborat mai departe. in timp cucuiele din cap au disparut precum si vanataile de la picior. Insa sint anumite momente cand am dureri la picior, cu toate ca am facut radiografiile imediat cum am coborat. In radiografii nu s-a descoperit nimic, nici la cap nici la picior. Ueori am dureri de cap( sint un om fericit, niciodata nu am avut dureri de cap...pana acum) si simt exact locurile in care m-am izbit de stanci. Ar fi necesara o tomografie ?
Medicul de familie mi-a spus ca nu, dar daca chiar insist pot sa mi fac una. Cine ma poate indruma? Se poate sa am un cheag sau e doar zona fragila si se vindeca mai greu? iar la genunchiinca mai am dureri, nu-l pot indoi complet, desi am urmat tratamentul prescris de medicul de la urgente-gel. Mentionez ca in trecut am mai avut probleme cu acest picior, mi-am scrintit glezna anul trexcut, dar s-a vinedact frumos.Multumesc
2 comentarii
0
08-12-2009, ora 12:53
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimata Doamna,
Nu ati precizat esentialul, respectiv localizarea suferintei. Se afla la nivelul coapsei, al genunchiului, al gambei, al gleznei sau al piciorului?
Cat despre cefalee (durerea de cap), trebuie sa va adresati unui neurolog sau neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
08-12-2009, ora 22:03
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
hei! te-am gasit si aici. daca mai explorez mult cine stie ce mai gasesc! oricum este prima mea zi.
despre durerile articulare dincolo nu ai spus nimic.
DECI:
-pentru durerile articulare poti face fizioterapie la tine in localitate(zici ca nu ai avut fracturi si alte alea!)
-pentru cefalee raman la parerea mea (paza buna trece primejdia rea!)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.