gaura zona coccis (noada)

05-02-2010
uscaen
Nu este medic/terapeut
uscaen
acum o ora am aflat ca exista o gaura sau fisura, nu stiu cum sa ii spun in zona coccisului, nu am nici cea mai vaga idee de unde a aparut sau de cand e aparuta. ce e drept de ceva vreme ma jeneaza daca stau prea mult pe scaun sau intins pe spate in pat, dar am creuzt ca e ceva normal si nu am apelat la un medic, sunt putin speriat si as fi recunoscator daca as primi un sfat cat de repede posibil.multumesc mult
8 comentarii
0
07-02-2010, ora 07:37
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
In urma carei analize s-a vazut ca ai o gaura in coccis? Scrie tipul analizei si rezultatul acesteia.
0
07-02-2010, ora 10:42
uscaen
Nu este medic/terapeut
uscaen
gaura este la exterior, a vazut-o prietena mea. nu am fac nici o analiza. gaura e la capatul coloanei vertebrale(la noada fundului), daca imi dati o adresa e e-mail as putea sa va trimit o poza sa vedeti exact. se poate sa fie un cos in piele? multumesc
0
07-02-2010, ora 20:57
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Dupa parerea mea este un abces pilonidal, o mica infectie.Nu trebuie sa amani, caci se poate intinde spre interior, mergi maine cu o trimitere la un cabinet de chirurgie in policlinica sau chiar intr-un spital sa te vada un chirurg.
0
07-02-2010, ora 21:32
uscaen
Nu este medic/terapeut
uscaen
va multumesc mult pentru atentia acordata cazului meu. desi simpla pronuntare a cuvantului chirurg am sa merg sa ma consulte ca nu vreau sa apara complicatii. inca ceva...ca student cam cat m-ar ajunge sa rezolv aceasta problema?
0
08-02-2010, ora 06:40
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca stai intr-un oras mare ar trebui sa existe policlinica pentru elevi si studenti.sa mergi cu carnetul de student vizat la zi sau cu o adeverinta de student daca nu ai medic de familie acolo unde esti ca sa poti lua o trimitere. Sau la o unitate primire urgente sa te vada cineva, si nu vei plati nimic.
1
29-10-2010, ora 21:56
luminita41
Nu este medic/terapeut
luminita41
buna seara am o problema la care nu gasesc raspuns.prima data cred ca am alunecat pe un palet si am cazut cu fundu vreo 2 zile parca am fost asa ametita la vreo saptamina am tot ridicat fel si fel efort fizic zilnic pana intro zi cand ducand cam 25kg am simtit o plesnitura fulgeratura intre picioare stanga urmata de o usturime arsura vreo2saptamano mi-am tot pus plasturi reumatismali am luat antibiotic dar am simtit ca toate organele mi-au coborat jos am ramas cu dificultate la scaun usturimi la urinare ma doare in zona anusului coccis intre picioare nici nustiu de fapt ce ma doare am fost la10doctori si ei nu-mi gasesc nimic da eu simt ca am cv in zona aia.zilele astea am fost iar la ecograf internist a gandit ca e ruptura perianala mi-a facut toate analizele si nu nimic din toate analizele mi-a gasit helicobacter pilory vsh maxim si anemie in rest nimic da eu am probleme sant balonata constipata probl la defecatie de la frig am o jena intre picioare la fund cv ma deranjeaza am cv acolo sa fie de la coloana?a zs doctorul sa merg la un ortoped cv cu oasele da si burta de ce sa mi se deplaseze asa o vreme am simtit si un puls mincarimi intre fese tot stanga ceva sa intamplat acolo sa fie muschi ligament articulatii nerv ca e asa arsura usturime jena.va rog dati-mi un sfat va multumesc.
0
06-01-2011, ora 23:48
mircea20
Nu este medic/terapeut
mircea20
buna nu situ daca aici se spun probleme astea dar deja nu mai suport, si nici nu stiu cum sa ma exprim cu privire la problema mea... am tras niste porcarii etno pe nas asta vara si din seara aia de cand am tras.. am simtit in fiecare zi ca am scurgeri jos la fund.. adika.. nush ce mirosuri... si tot timpul patesc asa cand stau pe scaun sau etc.. ce ar trebuii sa fac? ceva sfaturi.. mie rusine sa ii spun la doctorul de familie, nici nu stiu cum sa ma exprim...multumesc
0
11-01-2014, ora 23:45
crisy cris
Nu este medic/terapeut
crisy cris
am si eu o problema tatal meu este imobilizat de vreo 6 ani la pat sufera de scleroza multipla si ia aparut o gaura adanca maricica prin care iese puroi si miroase credeti ca se poate opera?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: fisura coccis