gaura langa anus

19-02-2012
bogdan 301
Nu este medic/terapeut
bogdan 301
am avut o infectie ceva ca un cos mai mare sau un frunc a facut puroi s-a spart dar a ramas o gaura mica de dimensiunea unei boabe de mazare si uneori curge un lichid urat mirositor vara, uneori devine dureroasa !!!
3 comentarii
0
20-02-2012, ora 09:15
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Mergi la dermatologie sa iti dea un unguent. Nu poti sta asa.
Poate trebuie sa mergi la chirurgie sa curete locul si sa il inchida. Intreaba dermatologul care este varianta cea mai buna.
Dezinfecteaza si chilotii, ca te reinfectezi.
0
23-10-2012, ora 21:28
mystyku21
Nu este medic/terapeut
mystyku21
salutare...am si eu o problema...acum 7luni am avut o fisura anal..mi.a trecut.dat fiind faptul ca acum 5 luni pana in prezent am lucrat intr-un mediu cu umiditate si caldura ridicata..in timp ce mergeam simteam o usturime in zona anusului...o arsura...dupa ce faceam o baie durerile dispareau.chiar si in timpul somnului ma deranja uneori..adevarul este ca m.am ingrasat in zona feselor si ma gandesc ca poate de la asta se freaca zona dintre pulpe si imi provoaca arsuri..dar am observat ca am niste bubite in afara anusului ce ma deranjeaza..de cand cu fisura anala mi.e teama ma gandesc la orice..poate fi din cauza mediului in care am lucrat? programul nu imi oferea pauza.aveam 9 ore zilnic de stat in picioare. mancarea pe apucate.va rog cat mai urgent astept un raspuns..nu am sangerari deloc...hartie nu folosesc de cand cu problema aceasta.fac baie dupa fiecare scaun.multumesc si astept raspuns.in interior nu am nimic..doar in exterior 2 umfalturi care ma jeneaza in timpul mersului mai ales daca transpir...multumesc inca o data
0
26-01-2015, ora 22:52
spartanu
Nu este medic/terapeut
spartanu
saltare.. si eu am acasiproblema de cativa ani.chiar langa anus se umfla o besica(cu puroi si sange) doare tare mai ales daca apas cat de putin. cam in 3-4 zile se sparge si curge lichidul ff urat mirositor. ramane si o gaura mica unde s-a spart.cate odata se umfla in interior (nu tot timpul in exterior) ddar cel mai des apare in exterior si e foarte dureroasa(apare de 3-4 ori pe an). cand se sparge simt o ussurare foarte mare. daca ma puteti ajuta, stiti desspre ce e vorba (cum se numeste), va rog sa imi scrieti. :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.