gat uscat

31-01-2013
pacientipo
Nu este medic/terapeut
pacientipo
de 3 zile am gatul uscat...am fost diagnosticat cu rino-faringo-laringita...dar mi s-a spus ca de la nas mi se trage...am fost racit..iar in nas mi-am pus bixtonim in exces si cand suflam nasul erau coji si sange...ma rog..nasul si-a revenit insa tot e partial infundat si acum am asta..mentionez ca am facut tratament ptr o gastrita si un reflux(desi pe examen baritat nu s-a descoperit nimic..nici macar acest reflux..eu ma trezeam dimineata cu gatul iritat si urechi infundate din cand in cand)

ce pot sa fac ?iau vitamina a..tratamentul de reflux si de rino-faringo-laringita l-am terminat..

poate sa fie cumva ceva de la creier ?adica nu afectiune ORL ?pe mine ma doare de 1 luna si ceva(insa destul de rar..o data la 1-2 zile ptr 1-2 min) capul in zona dreapta spate...mai simt niste intepaturi pe acolo..acum o luna am simtit o amorteala exact in zona aia..o amorteala de 1-2 sec si am vazut cu pete cu ochiul stang..

mai am si o senzatie de nod in gat..care devine si mai pregnanta atunci cand stau cu gatul indoit..atunci simt efectiv ca si cum as avea un dumicat de mancare blocat in gat..

inca ceva..de la o pneumonie usoara din decembrie mi s-a spus ca am ramas cu sensibilitate...plamanii sunt ok(mi-am facut inc-o radiografie).am facut spirometrie...insa la 2-3 zile seara fac crize de tuse...la inceput seaca..apoi cu expectoratie normala(saliva mai concentrata..incolora spre alb)
1 comentarii
0
31-01-2013, ora 19:22
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este suficient sa citexti pe forum ce sfaturi am dat in cazul faringitelor...
si o sa ntelegi ce ai de facut...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.