ganglionii mariti la gat

20-07-2015
Moraru Costin
Nu este medic/terapeut
Moraru Costin
Buna seara acum 3 saptamani dupa o febra cu frisoare si vomitaturi am intrat pe internet sa caut boli care ar putea produce acesteA si mia sarit in ochi limfomul. Am inceput sa ma caut si am descoperit 1 ganglion marit la gat si unul la subrat altul tot la gat dar mai mic. am fost la spitalul cfr ploiesti miau facut niste analize la sange penru hiv si altele si nu mia iesit nimic nici la raze nici la eco. la raze mau intrebat daca fumez pentru ca se vad niste hiluri. mau conultat 2 chirurgi si 2 de la booli interne. iam intrebat daca ezte limfom si miau zis ca am luato razna(adevarul cam asta este). acum a inceput sa ma doara clavicula cu tot cu gat pe partea dreapta si nu stiu ce sa mai fac simpt ca se zbate ceva pe toata partea aceea (tin sa mentionez ca la2 zile dupa ce am citit despre limfom a inceput sa ma manance si pielea si sa imi apara bubite roşii) datimi un sfat va rog !
4 comentarii
0
21-07-2015, ora 08:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. initial faci o facultate de medicina si dupa ai voie sa te palpezi si sa.ti faci investigatii
2 cititul informatiilor pe internet si interpretarea lor eronata duce la nopti nedormite si griji inutile
0
21-07-2015, ora 08:46
Moraru Costin
Nu este medic/terapeut
Moraru Costin
Domnule doctor eu mam gândit să fac o biopie a unui ganglion(deşi doctorii au spus ca nu este cazul) dar eu sunt foarte stresat probabil de aici mia apărut şi mâncărimea asta pe piele. dvs ce mă sfătuiţi?
0
21-07-2015, ora 10:48
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
NU
mai corect un consult si tratament la Psiholog
0
21-07-2015, ora 12:27
Moraru Costin
Nu este medic/terapeut
Moraru Costin
Mda ţin să menţionez ca acei ganglioni iau descoperit şi domnii doctori.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.