ganglioni inghinali si axiali

31-03-2012
naturaverde
Nu este medic/terapeut
naturaverde
buna ziua!
din 2009 am ganglioni inghinali dreapta si axiali. In partea stanga inghinal cred ca am avut de mica, dar nu realizam ce sunt chiar daca se umflau. in stanga s-a umflat in 2009 (inghinal) si ma durea, m-am dus la medic, m-a trimis sa fac C.T., mi s-a spus ca sunt de origine infectioasa si cand am vazut asa n u m-am mai dus mai departe ca sa fac analize la toxoplasma si altele.. la axila deapra ma doare doar atunci cand apas si cateodata la cateva luni ma tine cate un junghi in spate care imi taie respiratia, dar imi revin in un sfert de ora. Vreau ca stiu, daca sunteti amabili sa imi spuneti, ce se poate intampla daca nu mai fac analize si le las in pace, ma lasa si ele i pace sa traiesc, chiar daca ma mai deranjeaza din cand in cand, sau v-a fi mai rau?
acum daca o sa fie ceva de rau sunt sigura ca nu o sa puneti, dar macar asa ceva informative, va rog!
2 comentarii
0
22-03-2013, ora 15:25
Silvia89
Nu este medic/terapeut
Silvia89
Buna, ma aflu si eu intr-o situatie asemanatoare, trimite-mi te rog un mesaj cu e mailul tau in privat, vad ca eu nu iti pot trimite pe forum in privat.
0
09-06-2013, ora 23:14
iovanca
Nu este medic/terapeut
iovanca
Buna ziua. Am niste ganglioni in zona axiala stanga si dreapta si ma dor de cate ori ori ii ating.II am de ceva timp dar nu eram sigura ca ar putea fii ceva mai grav. Va rog sa imi apune-ti ce ar trebuii sa folosesc? Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.