ganglioni inghinali

01-02-2013
Silvia89
Nu este medic/terapeut
Silvia89
Buna ziua, de cateva zile mi-au aparut 2 ganglioni inghinali (pe linia chilotului), in partea dreapta. Urmeaza sa-mi fac cateva analize de sange si sa merg la ginecolog, insa, inainte de toate, as dori sa ma lamuriti care ati mai patit asa ceva si ati descoperit cauza... stiu ca poate fi vorba de infectii, virale in special, chiar si cazuri mai grave, precum limfom. Sunt panicata si mi-as dori sa raspunda cineva, in special cei care au rezolvat problema. Sunt micuti, cam cat un bob de piper sa zic, prezint eventual o jena daca umblu la ei. Mentionez ca sunt si in pauza de anticonceptionale, ar putea avea o legatura hormonala ? ( am mai facut pauza si nu am patit asa cva ). printre altele, imunitatea mea pbbil este la pamant, pt ca nu m-am odihnit, am fost stresata, nu am mancat cum trebuie, problema pe care acum incerc s-o rezolv, intrucat am trecut de ce era mai greu. va rog, astept un raspuns.
2 comentarii
0
14-05-2013, ora 20:43
laurasa
Nu este medic/terapeut
laurasa
daca ai un id mess sau skype scrie-mi-l.si vb...sau facebook.nu te mai ingrijora!!!!!doar acum am vazut mesajul tau.sper sa ne auzim curind!
0
18-03-2014, ora 18:44
mimivn
Nu este medic/terapeut
mimivn
te rog mult.daca poti lua legatura cu mine...am probleme cu fetita...16 ani...are gangloniin regiunea anghinala...in ambele parti.si la nivel axial...sunt cam multi.mi s-a recomandat sa merg la hematologie.e posibil sa aiba leucemie?variata cea mai urata care mi s-a spus ca ar putea fi!!o dor picioarele...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.