ganglioni

29-07-2010
marianclaudiu
Nu este medic/terapeut
marianclaudiu
mi a aparut o galma in partea dreapta a gatului chiar pe gat intro parte asa nustiu exact cum se numeste ventricul nustiu sa va zic asa dar din cate am citit pe internet ar fi vorba despre un ganglion adica o umflautra cand intorc capu intro parte se observa o glama mica cat o boaba de fasole asa un pic mai pe lat si cand pun mana pe ea se misica si e moale foarte putin nici tare... acum e foarte mica dar cam de 3 4 ori mi sa umflat odata si ma tinut cam 2 saptamani iar a disparut iar a apurt misa intamplat de 3 4 ori cam asa asta daca imi aduc bine aminte prima oara a fost acu 8 9 luni si ma i bine chiar... nu ma doare dar cand pun mana pe galma aia ma jeneaza asa adica e incomod normal... nush ce sa fac de la ce sa produs chestia asta cum de aparut si ce trebui sa fac am ciitt pe net ca se poate ajunge la cancer daca nu se trateaza ce se intampla daca nu am fost in tot timpu asta la medic e grav ? o parare mica nu ma speri... dar ca sa stiu pentru mine... o sa ma duc la un medic dar astept si raspuns dumneavoastra va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.