ganglioni-enigma

19-11-2010
ciupercescu
Nu este medic/terapeut
ciupercescu
buna seara. am niste ganglioni umflati in partea stanga a gatului. ii am de 4 ani. am fost la multi doctori, am facut multe analize si nimeni nu poate sa imi zica ce am. au inceput sa ma deranjeze intr-o perioada cand lucram intr-un mediu stresant, fumam mult, beam multa cafea cu mult zahar si mancam rar si prost. la inceput ma intepa dimineata, mai ales cand inghiteam. acum ma inteapa dar nu ma deranjeaza cand inghit. se umfla...se desumfla...cam la o saptamana, aparent fara sa fie asociati cu alimentatie sau altceva. nu e candidoza, nu e epstein-barr (desi analizele zic ca as fi avut in trecut), nu e infectie, nu e amigdalita... analizele de sange au iesit perfect. acum am o imunitate buna, nu racesc deloc, dar ma simt obosita in timpul zilei mai ales daca ma trezesc mai dimineata.
multumesc anticipat!
1 comentarii
0
20-11-2010, ora 08:51
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuie facuta o ecografie cervicala de vazut structura acelor formatiuni( ganglioni sau glanda salivara?)
trebuie de mers la un stomatolog sa vada daca nu sunt calculi in glandele salivare sau probleme gingivale.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.