ganglion pe labia mare

19-10-2012
mihaela2170
Nu este medic/terapeut
mihaela2170
ieri de dimineata m-am trezit cu un fel de ganglion pe labia mare stanga. este destul de mare, foarte dureros si deranjant. ma doare tot timpul! nici nu mai pot sta pe un scaun. tin sa precizez ca in urma cu 5 zile am fost nevoita sa iau o pastila escapelle. de atunci am avut dureri de ovare ca in perioada menstruatiei si niste secretii maro inchis. ce ar putea sa fie? momentan nu cunosc bucurestiul(unde sunt la facultate), si nu stiu niciun cabinet ginecologic. sunt foarte speriata... poate fi un efect advers al pastilei? va rog sa ma ajutati cu un sfat cat de repede puteti. multumesc anticipat!
2 comentarii
0
21-10-2012, ora 20:50
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu e un ganglion, poate fi un cos, un furuncul ce inca nu a colectat..Pune pe el iod si ia o Doxiciclina pe zi timp de 7 zile..Secretiile maro au aparut datorita pastilei de Escapelle.Daca te stii alergica la vreun medicament, antibiotic etc. sa-mi scrii.
0
24-06-2013, ora 19:27
margherita
Nu este medic/terapeut
margherita
In aceeasi situatie sunt si eu. Un furuncul (un cos de marimea unui bob de mazare ) il am de 2 zile si e dureros si ma incomodeaza rau. Nu stiu care ar putea fi cauza, doar ca folosesc bigul pt epilat si de o buna perioada de timp am o mancarime intima cand si cand insuportabila.Ca sa am o igiena intima cat mai buna mi-am luat si un detergent special din farmacie. Acum am de gand sa dau cu fucidin crema, pana reusesc sa ajung la medic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.