gamba marita

21-06-2007
bufy
Nu este medic/terapeut
bufy
Urgent!!! nu stiu din ce motiv, gamba de la piciorul stang a inceput sa mi se dezvolte mai repede decat cea de la piciorul drept.se poate face o operatie de micsorare?cat ar putea costa o astfel de operatie?
2 comentarii
0
20-05-2008, ora 00:00
Dr. Daniel Popescu
Identitate neconfirmată
Dr. Daniel Popescu
Cereti un consult medicului dumneavoastra de familie caci s-ar putea sa fie ceva mai complicat, de origine venoasa, limfatica, parazitara, metabolica, etc
0
24-07-2010, ora 04:25
carmina77
Nu este medic/terapeut
carmina77
Buna, prietenul meu lucreaza de 2 saptamani in conditii grele - adica ridica greutati, urca cu ele pe scara etc.pana acum a avut munca sedentara si are 31 de ani...cred ca nu ii este usor...problema este ca de 2 zile am observat ca i s-a marit exagerat de mult gamba stanga si o simte incordata la modul ca daca ar vrea sa incordeze gamba nu simte ca ar putea...din seara aceasta am inceput sa ii fac masaj cu antiinflamator dar probabil ca pana la vederea unei imbunatatiri ar mai putea trece ceva timp. Va rog recomandari daca se poate fara prezenta la doctor (nefiind in Romania un control ar fi undeva la vreo 200 euro) cel putin pentru 1 saptamana sa incercam ceva tratamente...
Multumesc anticipat,
Cu stima
Carmina
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: