gama ggt foarte mare

11-12-2014
andranby
Nu este medic/terapeut
andranby
Buna seara,
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat. Am 25 de ani 1.73 inaltime si 69 de kg. in urma cu o luna m.am simtit foarte rau din cauza de la stomac( mentionez ca am avut probleme cu stomacul dar s.au tratat) am mers la urgenta sa vad ce se intampla. Mi s.a recoltat sange si mi.a iesit gama ggt 498, m.au internat ca fiind suspect de hepatita. am facut testele pt a, b si c si au iesit negativ. M.au gasit si cu problema la colecist mai exact colecist cu pereti ingrosati si sediment cacificat. Insa azi am refacut analizele si au iesit urmatoarele bilirubina directa 0.33 bilirubina totala 0.9, tgo 250, tgp 323, amilazmie 270 si gama gt 467. mi s.a dat tratament lagosa, usofalc si esentiale forte. Oare de la ce sa fie ? Este bun tratamentul? Va multumesc
2 comentarii
0
11-12-2014, ora 01:46
andranby
Nu este medic/terapeut
andranby
Mai tin sa mentionez ca ma simt foarte bine nu ametesc, nu am stari de voma sau altceva, doar atunci cand mananc ceva care cade mai greu la stomac am senzatia de plin si ca un gust amar in gura.
0
19-12-2014, ora 00:20
andranby
Nu este medic/terapeut
andranby
Revin cu noua invormatie la ultima ecografie abdominala facuta in urma cucateva zile s.a constatat k am pietre la fiere in continuare a zis sa iau acelas tratament, este ok ursofalk daca eu am pietre ?? Credeti ca treb sa ma operez cat mai repede???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • 10 recomandări pentru un stomac sănătos
  •