galme pe capul penisului in erectie

09-02-2012
geoorge
Nu este medic/terapeut
geoorge
Buna ziua, acum cateva luni am avut o ciuperca pe capul penisului sau cel putin asa cred ca amfost la doi medici dermatologi cu trimitere de la medicul de familie. primul medic mi-a precris un tratament cu o alifie care m-am dat timp de 2 saptamani si mi-a facut si niste analize. dupa tratament fiind nemultumit de evolutie si de felul in care am fost tratat am fost la alt medic, acesta mi-a zis ca nu am nimic.
In momentul de fata sesizez pe capul penisului o piele uscata insa nu pe tot capul ci mai exact pe jumatate din acesta, iar cand acesta nu este in erectie se pot observa uneori niste punctulete mici de culoare mai inchisa insa pe sub piele.
Dupa urinare am anumite scurgeri la un interval de cateva minute, in erectie daca apas un pic pe penis se pot evidentia anumite galme pe capul penisului si se poate sesiza si acea pielita foarte subtire si foarte uscate de care spuneam mai sus iar cate odata presupun ca acea pielita devine moarta si se exfoliaza deoarge se formeaza un fel de pelicula pe care daca o ating o pot se poate indeparta. Nu am usturimi sau mancarami insa presupun ca am ceva si acest lucru nu imi da liniste.

Sper sa luati in considerare aceasta problema a mea si sa ma indrumati in a face ceva, as dorii daca se poate un doctor care se pricepe si care imi poate rezolva problema deoarece am fost pana acum la 2 doctori si nu am rezolvat mai nimic
1 comentarii
0
19-11-2014, ora 00:40
daffy
Nu este medic/terapeut
daffy
Am citit problema ta si vreau sa te intreb daca ai rezolvat-o pana la urma pt si eu am exact aceeasi chestie ca tine, am fost la doctor si mi sa spus ca este candidoza (ciuperca) dar tratamentul nu da nici un rezultat dupa o saptamana din cele 3 saptamani recomandate..Mi sanprescris o pastila pe care trebuie sa o iau o data pe sapt(Diflucan) si 2 creme-Triderm si Exoderil dar cum am spus dupa o sapt nu vad absolut nici o schimbare, deci spune-mi daca ai gasit un tratament mai bun.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.