galma pe labia mare

19-09-2011
coa
Nu este medic/terapeut
coa
buna ziua, am si eu o problema de ceva timp am observat pe labia dreapta o galma in interior care variaza ca si marime, nu este dureroasa, putin vizibila deoarece in zona aceea pielea a devenit cat de cat lucioasa.am mers la medicul de familie pentru o trimitere la ginecologie si mi-a spus ca ce am eu nu depinde de ginecologie ca este probabil o muscatura de insecta, nu prea as crede asa ceva.o sa merg totusi la un cabinet particular dar acum sunt la menstruatie.s-a mai intamplat la cineva?rog un medic daca se poate sa-mi raspunda.sunt foarte stresata deoarece am auzit ca aceste galme pot fi cancerigene.
3 comentarii
0
21-09-2011, ora 11:10
Dr. Nicoleta Grigore
Endocrinologie, Bucuresti
Dr. Nicoleta Grigore
Cu siguranta nu e vorba despre o muscatura de insecta. Ar trebui sa insistati la med de familie pentru o trimitere catre ginecolog sau dermatolog.Faceti de asemeni examen Babes-Papanicolau o data pe an.
0
23-02-2012, ora 10:02
mikirela
Nu este medic/terapeut
mikirela
Buna,
Aceeasi problema o am si eu. De 2 zile mi-a aparul pe interiorul labiei mari o galma, umflatura...nu stiu cum sa-i zic, cam de marimea unui bob de mazare (undeva in partea de sus aproape de mijlocul labiei, nu spre perineu). Culoarea acestei umflaturi este mai deschisa decat a pielii. Cand ating acea zona ma doare, in rest doar ma deranjeaza, ideea e ca abia pe 2 martie am reusit sa imi fac programare la ginecolog, si pana atunci sunt foarte nelinistita. Aveti ideea ce poate fi?
Multumesc.
0
27-04-2012, ora 12:53
Mariana2222
Nu este medic/terapeut
Mariana2222
mikirela ti-a dat vreun raspuns doctorul ginecolog? Acum doua zile am observat si eu o galma pe labia minora, aproape de clitoris, de o culoare inchisa. As merge chiar acum la ginecolog, dar sunt la menstruatie acum. Poti sa imi spui ce ti-a spus doctorul? Poate asa ma mai linistesc. Multumesc frumos
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.