galma

06-11-2009
andreea_18
Nu este medic/terapeut
andreea_18
de aprox o saptamana mi-au aparut niste galme la nivelul capului. una este situata occipital, una chiar in spatele urechii drepte iar alta in spatele urechii stangi, sub par. am fost la un medic internist si inclusiv la orl, dar nu au stiut sa-mi spuna de ce natura sunt aceste galme si de la ce au aparut. am facut o serie de analize, sa vada daca este virus sau vreo infectie ceva, toxocara, toxoplasma, boala sarutului... toate au iesit in regula. nu mai stiu ce sa mai fac si unde sa ma mai duc... sunt din ce in ce mai ingrijorata in legatura cu aceste galme, care sunt dureroase la atingere si tari.
poate sa ma ghideze cineva catre un alt medic sau niste analize pe care as putea sa le fac ?
multumesc anticipat
3 comentarii
0
06-11-2009, ora 11:31
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mergeti la un medic homeopat cu experienta, astfel de galme sunt cauzate des de blocajul circulatiei unui lichid in corp, pot apare des si din cauza unor lovituri in anumite puncte nevralgice dar pot fi nenumarate alte cauze. Homeopatia insa le poate vindeca fara efecte adverse si riscuri.
0
06-11-2009, ora 12:55
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Daca nu reusesti sau nu poti sa ajungi la un medic homeopat : exista un remediu homeopat care se potriveste acestor simptome si pe care l-ai putea incerca singura. Scrie-mi un mesaj daca esti interesata si iti voi raspunde.
0
09-11-2009, ora 16:33
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ar putea fi vorba despre niste chisturi sebacee. Apeleaza la un consult dermatologic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.