furuncul in zona genitala

07-09-2008
zuza_zuzu
Nu este medic/terapeut
zuza_zuzu
nu stiu ce sa mai fac.am foliculita, iar mai nou imi apar si furunculi (de cand a avut prietenul meu).saptamana trecuta mi-a aparut pe picior, iar acum in zona genitala.este o umflatura mare, rosie si foarte tare.cand mi-a aparut pe picior imediat a si copt, dar acum nu.ce sa fac sa imi treaca?pot sa fac sex chiar daca nu imi trece ?
4 comentarii
0
19-09-2008, ora 00:00
ralu_aly
Nu este medic/terapeut
ralu_aly
Cel mai bine ar fi sa consulti un medic ginecolog.
0
24-08-2009, ora 00:50
imihaela52
Nu este medic/terapeut
imihaela52
am 41 ani si in urma cu 20 de ani mi0a aparut prima data un furuncul intre fese, pe os.dupa 2-3 ani a reaparut in acelasi loc, apoi, in urmatorii ani a erupt in fiecare vara.de 1 an insa coace in continuu/zona e foarte tare, simt ca s-a formet un canal, simt cum intra si iese aer.ce e de facut?multumesc
0
19-11-2009, ora 20:50
Ana-Mmaria
Nu este medic/terapeut
Ana-Mmaria
Buna, am 17 ani si am confrunt cu o problema destul de urata din punctul meu de vedre, de 1 luna am in zona genitala un furunc, din cate spune mama, insa problema este ca nici nu coace..nici nu se retrage, Va rog am nevoie de un sfat.
0
22-10-2010, ora 12:00
-just.me-
Nu este medic/terapeut
-just.me-
buna.pana nu de mult nu am avut nici o problema.dar a aparut surpriza si la mn.mi-a aparut intai o bubita mica pe picior, pe care am incercat sa o storc, dar nu a iesit nimik si m-a durut suportabil.si in cateva zile aveam o minunatie de furunc :((
am inceput prin a lua niste antibiotice, amoxacilin, de ex.dar le-am luat chiar de la inceput.si dupa apx o zi s-a spart.ca sa curat locul am luat tinctura de iod...ustura, cel mai bn nu iti pui seara inainte de culcare, oricum, nu doare mai tare ca un furuncul.si acuma e pe trecute:D
pt cei care vor sa scape definitiv de ei, incercati sa va vacinati impotriva lor!
sanatate multa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: