furnicaturi si durere in spate partea stanga

03-05-2009
liliana.b
Nu este medic/terapeut
liliana.b
am 28 de ani, si de aproximativ o luna ma confrunt cu problema descrisa in titlu. nu stiu ce ar putea fi.. am fumat 11 ani si m-am lasat de curand, crezand ca asta ar fi cauza, dar din nefericire acea jena in spate tot o mai am( furnicaturi, mancarime in spate partea stanga) nu stiu daca faptul ca am nascut anul trecut ar putea avea legatura, ma gandeam de lipsa de vitamine.. nu stiu... daca ma puteti ajuta va rog frumos cu un sfat. trebuie sa ajung si la medic va multumesc!
4 comentarii
0
03-05-2009, ora 23:10
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Daca tot v-ati gindit la o lipsa de vitamine, e posibil sa aveti dreptate, poate fi o lipsa a uneia sau mai multor vitamine din grupul B. Milgamma N este o combinatie a acestora in doze optime care v-ar putea ajuta, dar trebuie avut in vedere si un consult neurologic cat si o glicemie.
0
04-05-2009, ora 09:12
liliana.b
Nu este medic/terapeut
liliana.b
va multumesc mult pt. raspuns!
0
09-05-2009, ora 21:30
liliana.b
Nu este medic/terapeut
liliana.b
am fost la dr. de familie si mi-a prescris NEUROMULTIVIT, 2 tablete pe zi timp de 30 de zile, plamanii si inima sunt ok. multa sanatate!
0
09-05-2022, ora 08:08
crististroia
Nu este medic/terapeut
crististroia
buna ziua am 44 ani, aceleasi sintome de furnicaturi in spate partea stanga si o strangere usoara, numai cand depun efort, sau dimineata dupa ce ma ridic din pat, apar si dispar nu sunt permament, dar vreau sa precizez ca sufer de o gastrita antrala eritematoasa cu zone de metaplazie intestinala, iau tratament de 1 luna si ma simt mult mai bine, ma intreb oare aceste furnicaturi ar fi de la gastrita? poate ma ajuta cineva si raspunde multumesc mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Luarea în greutate după renunțarea la fumat
  • Țigara electronică – o soluție pentru a renunța la fumat?
  • O strategie mai bună pentru campaniile antifumat
  • Pachetele „vorbitoare” de țigări ar putea descuraja fumatul
  • Imaginile grafice de pe cutiile de țigări au impact asupra creierului
  • Renunțarea la fumat, bruscă sau graduală?
  • Faza luteală a menstruației poate ajuta femeile care doresc să renunțe la fumat
  •