frisoane la caldura

24-07-2010
alinf
Nu este medic/terapeut
alinf
Buna,

De vreo cateva zile am inceput sa ma simt foarte rau, tremur la caldura, transpir foarte mult si dupa ce transpir tremur. Am o senzatie de rece pe sira spinarii chiar si la 30+ grade. Din cand in cand mai simt si un disconfort in zona inimii, nimic care sa ma puna la pamant, dar simt ceva acolo.

Pe langa astea patesc ceva cu care eu personal nu sunt obisnuit, dorm foarte mult am o senzatie continua de oboseala, daca ma trezesc in jurul orei 8-9 pe la ora 16 cad jos de oboseala ( aproape la propriu ) si dorm pana pe la 3-4 noaptea, ma trezesc tot obosit. Daca merg pe drum obosesc si transpir foarte tare ( nu cred ca e de vina doar caldura) si am o senzatie ca ma misc in reluare (slow motion) daca cineva vorbeste langa mine nu pot sa ma concentrez parca aud undeva un ecou si simt o senzatie de apasare in spatele capului.

Am fost la medic si mi-am facut teste pentru diabet, ceva teste sumare de urina si pentru tiroida, toate au iesit bine, insa eu ma simt din ce in ce mai prost.

Mentionez ca stilul de viata de pana acum includea si 1L de energizant pe zi + 1L de cafea + 2-3L de pepsi, asta fara sa exagerez, de ceva vreme le-am lasat si nu m-am mai atins de nimic dulce.

Am mai primit recomandari de la prieteni sa ma duc sa vad ce-i cu inima si pentru medic endocrinolog sa nu fie ceva disfunctie cu suprarenalele.

sugestii ?, la ce medic imi recomandati?

Va multumesc
1 comentarii
0
24-07-2010, ora 19:52
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Sfatul meu este sa mergi intii la cardiolog, probabil o sa-ti puna un holter sa-ti monotorizeze inima pe parcursul a 24 de ore, apoi negresit la gastroenterologie...sint convinsa ca in urma consumului exagerat de energizante, suc si cafea, ficatul tau sufera. Multa sanatate !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.