fragmentare calcaneu

02-09-2009
mafteimihaela
Nu este medic/terapeut
mafteimihaela
Baietelul meu are 8 ani. S-a nascut cu o greutate de 5.6 Kg. La nastere labele picioarelor formau un unghi de 30* cu tibia. Acum doua saptamani a calcat stramb si, la radiografia efectuata la urgenta, am vazut ca are fragmentare calcaneu la ambele picioare. Se presupune ca problema este de la nastere.As dori sa stiu ce se poate face pentru recuperare. Ce este, de fapt, fragmentarea osoasa? Va multumesc!
1 comentarii
0
02-09-2009, ora 12:48
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Va dau un sfat: lasati medicina si mergeti la un medic homeopat cu experienta.
Problemele copilului sunt vindecabile cu homeopatia insa la doctori va pierdeti timpul ca nu au cu se va ajute in afara de zeci de radiografii extrem de daunatoare si medicamente toxice.
Orice radiografie slabeste sistemul osos si dauneaza la boala lui !
Afectiunea este cauzata de underglaj mare de anumite minerale care se poate inrdepta NUMAI cu ajutorul homeopatiei.

Va recomand de ex. pe Dr. Gheorghe Jurj in Timisoara, Dr. Pavel Chirila in Bucuresti (Clinica Christiana), Dr. Sorina Soescu in Constanta, Dr. Sorin Cadar in Pitesti, Dr. Adrian Alecu in Tg. Mures.
In Bucuresti cat si altundeva mai destui homempati buni, din pacate nu-i cunosc pe toti.

Adresele le gasiti in internet si cartea aurie.
CENTRUL CHRISTIANA MEDICINA SOCIALA
Sos. Pantelimon, nr.27, sector 2,
Tel.: 252 78 55, Fax: 252 59 28 Bucuresti

Alti medici homeopati de recomandat:
Dr Doina Pavlovschi, Dr Secil Omer, Dr Marius Radu, Dr Catalin Sararu, Dr Cati Floroiu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.