fragment os

08-07-2011
your.daddy
Nu este medic/terapeut
your.daddy
Salut...am facut o radiografie de la piciorul stang in urma cu 5 zile in care in buletinul radiologic scrie " fragment osos intern stang adiacent 5/9 mm in zona Medial Malleolus, iar doctorul mi-a zis ca trebuie sa stau pe "tusa" 4 saptamani cu o glezniera, astfel incat acel fragment de os sa se sudeze. Daca dupa 4 sapt nu se intampla nimic mi-a spus ca o sa am doar o jena cand o sa merg in rest toate bune si frumoase. La acest picior am avut numeroase luxatii si simt ca ii mai fragil.totul din cauza fotbalului..intrebarea este...ce as putea sa iau (tratamente, exercitiii) astfel incat acel fragment sa se lipeasca si ce as putea face sa imi intaresc rezistenta in glezna. din aceasta cauza piciorul drept a preluat o parte din greutate, iar efectul este cresterea gambei drepte..si ce as putea face sa le aduc pe amandoua la aceeasi dimensiune, pentru ca in momentul de fata este foarte inestetic. Tin sa subliniez ca am 22 de ani si nu vreau sa ajung la 40 de ani si sa ma impiedic de orice pietricica.. Multumesc mult!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.