fractura spiroida 1.3 distala gamba stanga

11-02-2011
chin3s3doll
Nu este medic/terapeut
chin3s3doll
buna ziua.am si eu urmatoarea problema: pe 6.02.2011 am fost la sanius, a cazut un baiat p piciorul meu, si mi-a rupt tibia, pe 7 m-am operat, mi-a bagat o tija prinsa in 2 suruburi, intre genunchi si glezna, ruptura fiind mai aproape de glezna, mi-a pus o atera ghipsata, in 14 zile imi scoate firele iar in 3 saptamani pot merge in picior, acum la 4 zile dupa operatie pot merge singura in carje, dar nu am voie sa il pun in pamant si sa ma sprijin in el.care e teama mea, imi este frica ca atunci cand imi va da atera jos voi avea piciorul stramb, ca voi merge urat, ca nu voi mai avea piciorul la fel ca inainte, la fel ca celalalt, ca nu voi mai putea face aceleasi miscari.astept un raspuns.multumesc
2 comentarii
0
11-02-2011, ora 23:35
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Prezenta unei tije moderne, zavorate, asigura o vindecare cvasi-completa.
Fireste, totul depinde si de sex, varsta, greutate, profesie si sporturi practicate, antecedente traumatice si de alta natura, radiografiile initiale, situatia intra-operatorie, tipul si stabilitatea montajului de osteosinteza, radiografiile de control etc.
Prin urmare, raspunsul este complex si necesita cunoasterea acestor premise.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Ante-Picior
0
12-02-2011, ora 01:49
chin3s3doll
Nu este medic/terapeut
chin3s3doll
multumesc frumos pentru raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul