fractura gamba dreapta deschisa ambele oase

27-05-2009
ctln_tns
Nu este medic/terapeut
ctln_tns
As dori daca puteti sa imi dati si mie un nume de docto ortoped bun din bucuresti sa imi faca si mie o operatie de doamne ajuta ca pana acum la ploiesti si-au batut joc de piciorul meu.Multumesc mult!
4 comentarii
0
28-05-2009, ora 11:58
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimat Domn,
Incercati la unul dintre marile spitale de profil bucurestene: Urgenta (Floreasca), Municipal (Universitar), Foisor, si lista este departe de se termina.
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului
0
25-12-2009, ora 20:40
fazakas nadia
Nu este medic/terapeut
fazakas nadia
buna ziua.sotul meu a suferit o interventie chirurgicala de fractura 1/3 distala ambe oase gamba dreapta.i sa pus o tija zavorata static proximal si distal.acum 2 zile a inceput sa faca febra si i sa inrosit zona unde are introduse surubele si are dureri.va rog sa imi spuneti care ar fi cauza??.va multumesc..
0
25-12-2009, ora 20:41
fazakas nadia
Nu este medic/terapeut
fazakas nadia
am uitat sa va spun ca a fost operat acum 3 luni.va multumesc
0
26-12-2009, ora 14:37
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimata Doamna,
Simptomele descrise reprezinta un sindrom inflamator, avand multiple cauze, de la intoleranta la metalul suruburilor pana la o problema mecanica a montajului si chiar un proces infectios.
Este imperios necesar un consult clinic, de preferat la colegul ortoped care l-a operat, acesta stiind cel mai bine situatia initiala si toata evolutia. Nu amanati!!!
Cu stima,
Dr. Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum scapi de cârcei
  •