fractura de peroneu

04-12-2008
romyy2004
Nu este medic/terapeut
romyy2004
In urma cu 12 zile in urma unei lovituri la fotbal, am suferit o fractura de peroneu fara deplasare jos chiar langa glezna, la o ora dupa acident am ajuns la spital unde mi sa pus un aparat ghipsat imediat dupa rezultatul radiografiei, radiografia nu arata prea rau insa dupa 10 zile am facut alta care nu era mult diferita de prima(eu ca necunoscator nu notez o mare diferenta intre cele radiografii avand in vedere ca sunt facute la 10 zile diferenta)as vrea sa stiu daca asta ar trebui sa imi puna un semn de intrebare referitor la perioada de sudare a osului...?., care este perioada optima de mobilizare...?.., si avand in vedere ca lovitura a fost la nivelul gleznei inca nu am facut o radiografie mai amanuntita la articulatia gleznei ma refer mai mult la tendoane, (dureri la glezna nu am decat in zona fracturi la peroneu)as vrea sa stiu daca as putea avea ceva complicatii si la tendoane, ruprturi sau intinderi.o ultima intreabre ar fi peste cat timp as putea sa incep iar sa alerg si sa dau cu piciorul in minge, , in cazul in care recuperaea decurge normal si fara complicatii.?va multumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.