fractura de fibula

26-05-2011
ancalupu
Nu este medic/terapeut
ancalupu
Buna ziua, de la inceput vreau sa va spun ca nu dispun de nici document care sa ma ajute sa va explic prob mea in termeni medicali. Am avut un mic accident, am cazut de pe scuter si ca rezultat am o fractura de fibula la piciorul drept. Accidentul s-a intamplat in Danemarca, unde dealtfel am fost si operata. mi s-a spus ca am o fractura la osul mai subtire de la genunchi in jos, mi-au pus o tija si 2 suruburi la "ousoare". Am avut pus piciorul in ghips doar pana la operatie (aprox 12 ore), dupa operatie l-au fixat intr-un carton tare si l-au bandajat pt a sta imobilizat. Dureri puternice am avut in primele 3 zile dupa operatie, dupa care m-am simtit mai bn si puteam sa merg fara prob in carje. Dupa o sapt de la operatie insa am o altfel de durere, o usturime in partea dreapta, unde banuiesc eu ca ar fi tija, usturime ingrozitoare care apare doar in momentul in care ma ridic in picioare si deasemenea nu mai pot duce piciorul in spate cand merg in carje, il pot tine doar in fata si cat mai ridicat. Durerea dispare in aprox 15 minute dupa ce ma asez in pat. Sunt programata sa merg la control in 10 zile si nu stiu daca ar trebui sa ma duc mai devreme din cauza acestei dureri insuportabile. Va multumesc anticipat pentru un eventual raspuns!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul