formatiuni rosii pe penis, usturime si bubite pe limba

17-06-2011
fabians
Nu este medic/terapeut
fabians
Buna-ziua,
As vrea sa ma ajutati in a afla ce am, am facut ceva analize de sange si nu mi-a iesit mai nimic in neregula. Sau nu au fost suficient de bine interpretate?
Astazi am facut aslo si mi-a iesit 100. M-am simtit mult mai rau prin februarie, atunci tuseam si ma dureau plamanii si doctorita mi-a prescris Ospen pe care l-am luat 3 zile, apoi m-am simtit mai bine. Dar inca persista cateva pete pe penis si cateva simptome de atunci, va pot trimite si poze, pana atunci una este in partea stanga, la granita dintre cap si restul, roz si nedureroasa, iar cealalta este deasupra, pe cap, si e spre violet, iar restul sunt la granita dintre cap si restul in partea de sus, unde e pielea incretita si sunt formatiuni rosii. Mentionez ca am si dureri in spatele capului, ganglionii de la gat mariti, da, am si senzatie de gat intepenit. Mai am si amigdalita cronica, insa simptomele acestea au aparut in februarie dupa ce am avut un contact sexual protejat. Am fost la medicul de familie si i-am spus, mai putin de partea cu penisul, si am facut pe cont propriu testul de sifilis la care astept rezultatul. Vreau sa stiu de ce ma doare capul in spate, ma ustura penisul, imi simt pielea putin arzand pe suprafata, simt o apasare pe piept, am bubite pe limba? De ce simt ca imi ard ochii? Din februarie!
In analize VSH e 5 (interval 2-10), monocitele sunt 8, 7% (din intervalul 3-7) altfel spus 562, Neutrofile 48 (45-70) leucocitele sunt spre limita de sus, dupa cum am mai spus, ASLO este 100, hemoglobina 13, 5, (mica), hematii 4, 6 (minumum e 4, 5), hematocrit 39, 4 (interval 42-52).
Am fost la medicul de familie si mi le-a prescris, acum astept rezultatul VDRL-ului.
Ce analize ar trebui sa mai fac? La ce medic trebuie sa merg?
As vrea sa fac un tratament cu penicilina injectabila in orice situatie. Se poate ca din cauza tratamentului cu Ospen din iarna sa nu imi iasa la iveala corect daca sufar de ceva? Ce am pe penis in mod sigur imi sugereaza ca am ceva. Si toate celelalte. De ce trebuie taraganate lucrurile atat de mult? De ce trebuie sa imi fac VDRL-ul din cititul de pe net si nu din recomendarea medicului?
Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: