foliculita pe picioare de 2 ani

05-04-2011
simona36
Nu este medic/terapeut
simona36
am foliculita pe picioare de 2 ani, am incercat nenumarate creme si fara nici un rezultat, nu mai folosesc ceara si nici lama pentru epilare, am in prezent 5 sedinte de epilare definitiva cu laser dar foliculita nu-mi trece, nu mai stiu ce sa fac sunt disperata, (Tratamentele cu creme si gel pt picioare si antibiotic a fost de la medic dermatolog)problema e ca se extinde, si am multe semne rosi si pete pe picioare.puteti sa-mi recomandati ceva pt pete si pentru a scapa definitiv de foliculita(Locuesc in grecia)daca poate sa ma ajute cineva!!!
3 comentarii
0
18-08-2011, ora 14:28
burlibasamihaela
Nu este medic/terapeut
burlibasamihaela
buna ziua!eu am avut foliculita 5 ani!m am operat de nenumarate ori...solutia era mai simpla decit credeam, , , si deloc costisitoare! flamexin pulbere la pliculete 5 zile cite 1 pe zi.De 2 ori pe zi stearsa zona cu betadine solutie si o singura data pe zi data zona cu o picatura de fucithalmic.nu se foloseste gelul pe mucoasa, folosi ti cu incredere chiar daca e un gel oftalmic, -*


(*modificat de admin)
0
05-06-2012, ora 18:22
ruxandra22
Nu este medic/terapeut
ruxandra22
Buna seara! Am si eu o nelamurire in sensul ca de aprox. 2-3 zile mi-au aparut in zona inghinala niste bubite specifice( din cate am citit) foliculitei...vreau sa precizez ca mi-au aparut dupa epilatul excesiv cu lama (recunosc).Vroiam sa stiu daca este bine sa folosesc pentru tratamentul ambulatoriu un sapun protex si apoi un unguent baneocin si cam cat dureaza pana se vindeca! Multumesc!
0
30-08-2013, ora 13:07
marrymeflyfree
Nu este medic/terapeut
marrymeflyfree
Dupa 12 ani de incercat (aproape)toate cremele/lotiunile/tratamente de care tocmai am citit aici pentru petele maronii aparute in urma foliculitei de dupa epilat, am descoperit in sfarsit ceva care functineaza cu adevarat: Bio-Oil. Il folosesc de 2 luni, petele mici deja nu se mai cunosc iar cele mai mari sunt vizibil mai stress.
Nu stiu daca se gaseste in Romania, eu traiesc in Spania, vine in sticlute de 60 ml dar dureaza cel putin o luna datorita consistentei uleioase.
Sper din tot sufletul sa publici acest comentariu, nu fac reclama, stiu ce inseamna sa traiesti cu un astfel de complex si stiu ca sunt multe tinere care sufera de asta.Sper sa functioneze pentru toate la fel de eficient ca pentru mine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: