foliculita?

21-11-2006
gratziela
Nu este medic/terapeut
gratziela
de un an de zile am foliculita.la inceput aveam numai pe partea inferioara a picioarelor dar de cateva luni s a intins si pe partea superioara.medicul mi a prescis vitamina E, doxiciclina si fucidin crema.in urma tratamentului se vede o amaliorare dar nu s a vindecat.as dori sa mi recomandati dumneavoastra un alt tratament care poate imi va fi de folos.va multumesc
4 comentarii
0
04-02-2007, ora 00:00
valyco
Nu este medic/terapeut
valyco
incercati sa va faceti o antibiograma, eu am incercat, dar in urma rezultatelor si a tratamentului in cca 3 saptamani a facut rezistenta la tratament, insa am incercat din nou si incet incet au trecut nu in totalitate dar in proportie de 80% sper ca dvs sa aveti mai mult noroc
0
14-02-2007, ora 00:00
gratziela
Nu este medic/terapeut
gratziela
va multumesc pt raspuns.o sa incerc sfatul dvs.multa sanatate
0
02-03-2007, ora 00:00
astryana
Nu este medic/terapeut
astryana
Am avut si eu problema asta. Initial am inceput cu Bactroban, care s-a dovedit foarte bun si intr-un final am renuntat la epilarea cu ceara. Acum folosesc doar epilarea non-agresiva, cu lama. Inca mai am petele caracteristice si vroiam sa vad si cum sa scap de ele.
0
13-05-2007, ora 00:00
astryana
Nu este medic/terapeut
astryana
Stie careva cum se poate transmite foliculita? E de ajuns atingerea prelungita a zonei infectate si apoi sa se atinga o zona neinfectata? Sau se produce doar daca se zgarie epiderma infectata si apoi se atinge o zona neinfectata?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: