fobie sociala

12-04-2010
calin_alex
Nu este medic/terapeut
calin_alex
buna am 31 sufar de o fobie care imi afecteza profesia viata am ajuns sa imi fie frica sa ies din casa din cauza fobiei sa va explic despre ce este vorba cind am inceput liceul in curtea scoliam avut nevoie sa merg la tualeta era forte mula lume si era sa scap pe mine de atunci am ramas cu spaima aceasta si de cite ori nu am posibilitatea sa am o tualeta in preajma intru in panica cu transpiratie si tot restu pe baza nervoasa mi se declansaza si nevoia de a merge la tualeta am ajuns sa nu pot merge cu autobuzul sa nu pot merge in locuri publice chiar sa renunt la multe lucruri ne mai vorbind de calatorii daca pote sa imi dea cinreva un sfat fara sa se faca glume pe seama aceasta ias multumi mult
3 comentarii
0
12-04-2010, ora 14:47
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Buna, aceasta fobie se poate vindeca destul de repede cu un anumit remediu homeopat de 6 lei.
Scrie-mi un email/mesaj/pe mess si o sa-ti spun ce poti sa faci ca sa te vindeci. Este foarte simplu.
0
12-04-2010, ora 15:29
calin_alex
Nu este medic/terapeut
calin_alex
vrei sa imi spuii ca aceasta problema se pote remedia cu medicamente detaileazami ce efect are aceste medicamente
0
12-04-2010, ora 20:02
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Efect de vindecare. Ce altfel de efect sa aiba ceva care vindeca ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul fobiilor cu o metodă bazată pe inteligența artificială
  • Frica de păianjeni, diminuată cu ajutorul realității augmentate
  • Terapia prin expunere adresate unei fobii poate avea efect și asupra unei fobii din altă sferă
  •