flora vaginala distrusa

18-02-2010
darylya
Nu este medic/terapeut
darylya
buna!am luat o gramda de antibiotice pentru racelile astea jos si pana la urma mi au distrus flora vaginala.acu mi a dat pt refacerea florei dar ma doare si ma ustura inauntru foarte tare.e normal?se reface asa greu flora asta?s am, ai confuntat cineva cu asta.daca puteti da ti mi un raspuns. multumesc.
3 comentarii
0
18-02-2010, ora 21:31
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Asa ceva se reface mult mai usor cu ajutorul la cateva remedii homeopate. Exista cateva remedii standard pt. daune aduse de antibiotice. Exista remedii homeopate si pentru usturimile si durerile care le ai. Nu ai posibilitatea sa mergi la un medic homeopat cu experienta ?
0
19-02-2010, ora 11:30
darylya
Nu este medic/terapeut
darylya
buna!multumesc de raspuns.ba as avea posibilitate sa merg dar nu am mai fost niciodata si niic nu cunosc vreo unul.Eu am crezut ca la medic ginecolog se rezolva toate astea.oricum acu mi a dat niste ovule pentru refacerea florei vaginale feminela vagi c ma simt un pic mai bine dar astept sa mi vina problemel si dupa iaia sa mai fac o analiza de secretie sa vad ce mai e si un test papanicolau nu is lamurita eu cum trebuie.am mai facut acu vreo 2 ani si au fost bune analizele. anul trecut am facut la bethesda la sv si mi a iesit ca nu s a dezvoltat flora patogena asta e bine dar dr mia zis ca mai ramane cate un pic de fiecare candida , una alta ca nu e loc inchis etans. de aiai vreau sa mai fac odata sa vad clar cum stau.pe mine ma interesa daca nu e grav asa i am intrebat pe toti dar au zis ca nu e doar deranjant.intr adevasr am scapt de microbi de candida de mai multe chestii nu grave doar suparatoare dar vreau sa vad cum mai stau. nu am copii inca si as vrea sa fiu ok sa nu am nimik. ba as vrea la medic homeopat dar nu cunosc niic unul. eu is din botosani daca ai putea sami faci o recomandare ceva as fi recunoscatoare.acu ma spal inainte cu ceai de galbenele si dupa aia pun ovulul si mi un pic mai bine dar nu sunt cu adevarat jmultumita si credema si cu dr astia m am lamurit.is asa evazivi si plictisiti de toate de numa numa. diagnostic in viteza. multumesc de raspuns si daca mia stii ceva remedii naturiste spune mi mie mi a dat sirop de catina alba. mersi astept raspuns o zi buna!
0
05-03-2010, ora 10:44
darylya
Nu este medic/terapeut
darylya
buna!stii vre un medic homeopat prin botosani?ca eu nu stiu sau am auzit de niste lactobacili care se gasesc la magazinekle naturiste oare ar fi bine sa intreb?sunt niste pastile am inteles care se iau stie cineva ceva despre asta?a folosit cineva?multumesc mult astept raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.