flamexin

05-08-2012
Angyyy.d
Nu este medic/terapeut
Angyyy.d
Buna ziua. Acum cam jumatate de an am avut inflamata trompa trapta, si in timpului actului sexual aveam dureri, iar doctora ginecolg mi-a prescris flamexin si zanocin (acesta din urma nu stiu daca l-am inte;les bine de pe reteta) si dupa ce le-am luat m-am simtit bine si nu am mai avut alte probleme pana acum vreo cateva saptamani (2-3), cand acele dureri au reaparut. ce ma sfatuiti? Ar fii vreo problema daca repet acea reteta? Va multumesc. O zi buna!
2 comentarii
0
06-08-2012, ora 01:02
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Cel mai bine e sa mergi la medic pentru un nou control intrucat poti avea aceleasi dureri dar motivul sa fie altul. Nu doar inflamatiile dau dureri. Poate sa fie si un chist ovarian si acela nu se trateaza cu antibiotic si antiinflamator.
Oricum, in cazul inflamatiilor de acel gen cum ai avut tu nu se repeta tratamentul ci se da un alt tratament, alt antibiotic, deci trebuie sa mergi la medic neaparat. Nu sta asa intrucat inflamatiile netratate pot avea repercursiuni negative asupra fertilitatii.
0
07-08-2012, ora 11:22
Angyyy.d
Nu este medic/terapeut
Angyyy.d
Am fost la doctor, la ginecologie, si doamna de acolo mi-a spus ca secretia e cam urata, m-a intrebta daca pe iubitul meu il doare ceva...am spus nu...si apoi mi-a dat tratmentul urmator :supozitoare diclofenac, comprimate filmate tavanic, si capsule moi vaginale polygynax. E ceva ce credeti ca doamna doctor a omis sa imi spuna? Adica eu sa am altceva? Nu inteleg de ce m-a intrebat daca pe iubitul meu il deranjeaza ceva... Intr-un final mi-a spus ca eu am o anexita si o inflamatie, venite de la o raceala.. atat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.