fisuri, fractura, tendon

16-02-2010
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
Am un prieten are 29 de ani iar in urma cu 4 ani a fost diagnosticat cu 3 fisuri, fractura.. si tendon cu nerv sectionat in 2 locuri (la mana ).. il doare inc ade la operatie..are mana umflata si nu poate face nici o miscare cu ea.

Mar interesa o recomandare la un medic competent.
1 comentarii
0
22-04-2010, ora 02:40
catalin88
Nu este medic/terapeut
catalin88
am nevoie de un sfat va rog, am 21 de ani si lucrez bucatar in Scotia.in data de 2 aprilie anul acesta mi-am taiat degetul mare intr-o conserva de metal, am fost la spital si au constatat ca am tendonul perfotat.sa va explic ce tedon, pe limba mea, deci nu pot sa misc degetul mare de la jumate.Am fost operat, a fost totu ok, eu cap de pluta mi-am scos ghipsu si am inceput munca, dupa cateva zile am simtit acelasi shoc ca si cand mam taiat, imi sarise din nou tendonu.Am fost la spital, au constatat si doctori si era nevoie de a doua operatie.Eu pot sa lucrez cu degetu asa cum e, deci il misc, doar ca de la jumate nu pot sa indoi.Acum daca fac operatia trebuie sa stau cateva saptamani fara sa lucrez.Intrebarea mea, pot sa ma operaz dupa 3 luni.se mai poate face ceva.inca ceva...cand ma chinui da indoi degetu ma doare si nu pot desigur deci simt ca e nerv acolosi cred ca tendonu a sarit langa unghie.astept un raspuns.Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul