fisura anala plus hemoroizi! complicatii

31-12-2014
tonyyy
Nu este medic/terapeut
tonyyy
buna ziua! am fost la banditii de la Laurus Medical Galati unde in urma unei anoscopie mi-a spus doctorul respectiv ca am doi hemoroizi interni si o fisura anala! ma intrebat daca sunt deacord sa lege unul dintre hemoroizi, ca nu voi simti nimic si totul va fi bine! am acceptat nestiind la ce ma voi expune! tratamentul ma costa in jur de 26 milioane! nu am luat tratamentul lor si am plecat de urgenta la spitalul militar unde in 5 zile ma operat de fisura anala medicul chirurg ! nespunandui medicului chirurg de aventura Laurus Medical, aceasta a vazut in acea interventie un polip, in urma analizelor nu este cancerigen! dupa doua luni iam spus chirurgului despre acea interventie de la Laurus si a fost incurcatura mare.acel polip suculeaza in permanenta, am dureri foarte mari dupa scaun in momentul cand strang, efectiv simt cum ma taie ceva acolo! mentionez ca chirurgul nu mia recomandat nici macar Detralex, absolut nici o pastila! nu scap nicicum de constipatie cu toate ca mananc numai mancare de regim, supa de piept de pui, cereale integrale cu iaurt, iaurt dietetic, carne de pasare la gratar.in urma coloscopie imi zice ca nu am nimic la colon dar cu refacerea tesutului la acea interventie chirurgicala zice ca nu am ce sa fac! nu stie nimeni cand se reface tesutul de la sine., dupa spusele chirurgului cei de la Laurus nu au strangulat ci au sapat in tesut cu totul. acum nu stiu cat a mai curatat si chirurgul acel loc si nu stiu unde este adevarul! sunt disperat, mai nou am inceput sa ies scaun numai apa, plus ca am o durere zdravana in partea dreapta sub coasta spre buric! nu exista gura de apa pe care sa o beau fara sa nu ma balonez, orice inghititura de mancare ma baloneaza! eu sufar si de o hernie transhiatala la stomac de 4-5 cm! sunt disperat si distrus nu mai stiu incotro sa ma indrept! va rog sfatuitima unde sa merg! multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce sunt hemoroizii, de ce apar și alte întrebări frecvente despre hemoroizi
  • Hemoroizii se pot vindeca spontan (fără tratament)?
  • Sunt cremele pentru hemoroizi eficiente?
  •