firicele de sange dupa menstruatie

07-10-2009
loara
Nu este medic/terapeut
loara
buna ziua!azi mi s-a intamplat ceva straniu...de 4 zile mi s-a terminat menstruatia si azi am observat, dupa ce am urinat, cateva firicele de sange.ce sa fie oare?tin sa mentionez ca zilele astea am cam stat cu picioarele goale si-n curent, ma gandesc sa nu fie cumva vreo cistita.va multumesc anticipat!
2 comentarii
0
08-10-2009, ora 19:48
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cistita cu sange e mai mult decat o cistita. Mergi la MF, fa un examen al urinii si o ecografie.
0
28-07-2013, ora 02:09
rubinaaa
Nu este medic/terapeut
rubinaaa
buna ziua..apelez aici pentru ca am o foarte mare nelamurire am inceput sa iau anticonceptionalele Karissa din prima zi a ciclului timp de 4 zile totul a decurs normal a 5-a zi mi s-a oprit menstruatia si am luat patila la aceeasi ora exacta, iar la a 6-a zi mi-au venit niste cheguri abundente si maricele de sange..astazi a 7-a zi nu am mai luat patila contraceptiva deoarece pe prospect scria ca daca apar asemenea reactii sa le opresc..si le-am oprit..dar sange imi curge in continuare cam 2 absorbante si cand merg sa urinez imi vin si cheagurile...sunt foarte ingrijorata, astept un raspuns.Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.