fin sediment observabil

20-05-2011
maryus09
Nu este medic/terapeut
maryus09
Buna ziua!
Numele meu este Marius, am 29 de ani si fac niste investigatii in legatura cu o durere pe care nu o pot localiza, in sensul ca odata ma doare testicolul stang si parca se inflameaza epididimul, alta data ma doare intre scrot si anus, alte ori mi se strang testicolele foarte tare(nu cum este normal de la schimbarea temperaturi)si sunt si foarte sensibile la atingere.Pot spune ca exista o legatura intre aceste afectiuni si ejaculare deoarece dupa ce ejaculez, la cateva ore apare una din aceste probleme.Am facut pana acum o serie de analize cum ar fi:Ac anti-Ch trachomatis IgAc...Ac Anti-Chtrachomatis IgG...Ag Ch Trachomatis...Spermocultura...sumar de urina care au iesit foarte bune conform spuselor unui medic urolog.Pe langa aceste analize am facut si o ecografie testiculara in urma careia s-a gasit un chist de 3mm la cap epididim testicol stang.Saptamana asta insa am luat rezultatul unei spermograme care ma cam pus pe ganduri si anume:
culoare opalescent galben
ph 7, 8
lichefiere completa
timp de lichefiere 15 min
vascozitate normala
concentratia 62 mil/ml
nr total de spz in proba 440, 2 mil
motilitatea 68%
tip a+b=55%
observatii:
Fin sediment observabil
Rugamintea mea este sa ma luminati un pic cu ceea ce este trecut la observatii si anume, , fin sediment observabil, ,
si culoarea de opalescent galben, daca ar putea avea vreo legatura cu ce mi se intampla mie.Ar putea avea vreo legatuta cu prostata?
Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.