baietelul meu a fost depistat de la nastere cu fimoza

21-01-2011
mociritza1
Nu este medic/terapeut
mociritza1
am un baietel de 2 ani si trei luni, depistat de la nastere cu fimoza. medicul pediatru mi-a zis ca in timpul baii sa ii trag pielea inspre spate si sa insist (cat rezista copilul si sa nu-i dea sangele), dar nu s-a schimbat nimic in aspect. copilul are penisul ca la nastere. insa de o saptamana am observat o galma albicioasa si moale sub piele aflata exact sub capul penisului. am fost cu el la medicul de familie care e si pediatru si zice sa nu-mi fac griji ca nu-i nimic... si oricum nici un medic chirurg nu-mi va rezolva problema cu fimoza, decat peste cativa ani...si tot ce pot face e sa am girja in continuare cu igiena locala zilnica... ce credeti, sa merg la un cabinet particular sa consult si alt doctor?... nu are sa se agraveze daca ramane cu gilma pana la operatie????? mie o frica de mor.. si sunt si la primul copil... mai sunt si alte mamici in situatia mea? va rog sa imi raspundeti!!! multumesc...
5 comentarii
0
23-01-2011, ora 13:42
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Parerea mea este sa consulti si alt medic..un chirurg pediatru, eventual.
0
24-01-2011, ora 23:02
mociritza1
Nu este medic/terapeut
mociritza1
va multumesc mult, am sa va urmez sfatul!
0
10-03-2011, ora 15:14
beatryceandra88
Nu este medic/terapeut
beatryceandra88
baietelu meu are 2 ani si 9luni.aceasi problema m avut si eu cu el.spala de 3 ori pe zi cu apa calda si sapun apoi dai cu knamicina oftalmologica si trage usurel da pielicica si in timpp se va subtia pielicik si va plesni usor.la baiatu meu a plesnit kt ii varfu de ac iar masandu si storcand am reusit sai scot toata secretia de acolo pt k era ff umflat si miera teama k se infecteaza.din nauntru iese o segretie alba tare precut boabele de orez.
0
05-05-2011, ora 11:40
gabriella olteanu
Nu este medic/terapeut
gabriella olteanu
buna ziua,
Eu am un baiat de 1 an si 3 luni si dr mi-a spus sa ii dau cu reviken in fiecare zi si apoi la baita sa decalotez usor..e ff bun.speli si apoi dai cu reviken...
0
10-06-2011, ora 20:23
violeta83
Nu este medic/terapeut
violeta83
Am si eu un baietel de 1 an si 9 luni. Acum 3 luni am fost cu juniorul la un chirurg specializat in chirurgie infantila. La puiu meu nu i se decaloteaza penisul, iar raspunsul domnului dr, a fost sa incerc la baita sa in masez, fara sa insist fff tare, pt ca pot face mult rau( daca trag prea tare, se poate sa ii provoc multa durere, si orificiul sa se micsoreze si mai tare) Sa nu insist ff tare...si sa revin la 2 anisori. el e de parere sa nu se intervina asa usor.Noi mai incercam la baita, cand mai facem pipi ca baietii, si tot asa...Sanatate multa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imposibilitatea decalotării penisului
  •