fiere lenesa, strangulata

10-03-2012
Andy21
Nu este medic/terapeut
Andy21
Buna ziua, am 20 de ani si de aproxim 4-5 ani am o respiratie mirositoare de care nu pot scapa, indiferent cat de des ma spal pe dinti si cata guma folosesc. Aveam amigdale cu cazeum, dar acum cateva luni m-am operat, insa mirosul nu a disparut si nici nu s-a diminuat. Am facut mai multe ecografe si toti medicii mi-au spus ca am fierea lenesa, fara pietre si colon iritabil, am tinut un tratament cu Sanzyme sirop, Ibutin, Espumisan, Maganghinar timp de o saptamana, dar fara niciun rezultat. Medicul gastroenterolog care mi-a prescris tratamentul, mi-a spus sa-l repet de mai multe ori, dar in legatura cu respiratia mi-a dat de inteles ca nu s-ar putea face mai nimic. Am o mica deviatie de sept, dar toti medicii orl la care am fost au spus ca nu aceasta este cauza. Analizele mi-au iesit bine, helycobacter absent, candida la fel, iar probleme cu dintii nu am. Mai are cineva o problema asemanatoare? as avea mare nevoie de un sfat, va multumesc!!!
3 comentarii
0
10-03-2012, ora 15:07
sorin1234
Nu este medic/terapeut
sorin1234
auzi ar trebui sa mergi la un dentist sa ati controleze dinti ca poate ai o carie ascunsa pt ca respiratia urat mirositoare de la stomac e total fals trebuie sa te speli bine pe dinti pe limba si binenteles sa fii atent sa nu ai carii..multa sanatate
0
10-03-2012, ora 18:51
Andy21
Nu este medic/terapeut
Andy21
Am uitat sa precizez, am fost si la stomatolog, tot spre un medic gastroenterolog m-a indrumat. Si mi-au iesit negativ analize: antigen giardia, examen coproparazitar, stafilococ si streptococ
0
20-03-2012, ora 20:15
Andy21
Nu este medic/terapeut
Andy21
Chiar nu exista nici o solutie? Acupunctura ar putea pune fierea lenesa in miscare? Si sa ma ajute sa scap de acest miros neplacut?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Miroși urât deși ai o igienă corectă? Câteva motive surprinzatoare
  • Un mic dispozitiv care elimină rapid respirația urât mirositoare
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  • O combinație de bacterii este responsabilă pentru mirosul foarte urât al respirației
  •