fibroza pulmonara??

27-10-2014
akkavermillion
Nu este medic/terapeut
akkavermillion
Buna ziua!Sunt disperata si am nevoie de cat mai multe pareri.
De aproape 4 ani sunt transplantata de inima si m-am simtit foarte bine pana de curand.
Am facut de 2 ori la diferenta de o luna spirometrie si functia pulmonara este destul de proasta, precum si schimbul de gaze.Am o tuse seaca, impresia ca nu primesc destul aer, o apasare in piept si in spate.Pe deasupra cand fac efort totul se inrautateste.
Ce caut aici nu e un diagnostic, momentan sunt in spital deci mi se fac analize, ce caut sunt pareri si poate cu ele si sperante.

Mai stie cineva ce ar putea fi in afara de fibroza?
Ah si tesutul pulmonar este schimbat, am uitat sa specific.
2 comentarii
0
27-10-2014, ora 22:42
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
MULT curaj in continuare si sa nu-ti pierzi niciodata speranta ca va fi bine nui da bolii sperante ca tea doborat ai trecut prin atatea si acum teai speriat? fii barbata ce naiba razi de boala si aratai cine este seful, EU ASA fac de aproape sase ani de cand am inceput lupta cu cancerul si oricat de rau ma simt imi fac treaba de familist aratandui bolii ca sunt tare si sa stea departe.Daca vrei o sati trimit povestea mea toata pe privat.
SANATATE MAXIMA SI FII VESELA, VESELIA ESTE UN MEDICAMENT
0
28-10-2014, ora 08:33
akkavermillion
Nu este medic/terapeut
akkavermillion
Multumes din suflet.Apreciez enorm incurajarile si mi-ar face mare placere sa va aud povestea.Cred ca mi-ar da curaj.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce cauzează creșterea numărului cazurilor de plămân negru?
  • Imunoterapie nouă împotriva fibrozei: rezultate promițătoare obținute în studiile pe animale
  • Grăsimile sănătoase din pește și nuci pot încetini fibroza pulmonară, întârziind nevoia de transplant
  • Dimensiunea și forma nanofibrelor inhalate ar putea fi în exclusivitate responsabile pentru dezvoltarea fibrozei pulmonare
  •