fibromul uterin... problema este ca eu nu am la activ nici un avort sau pierderi de sarcini | Forumul Medical ROmedic

fibromul uterin... problema este ca eu nu am la activ nici un avort sau pierderi de sarcini

29-10-2008
elenaenache
Nu este medic/terapeut
elenaenache
Buna ziua as dorii sa stiu cat mai multe detalii despre aparitia fibrommului uterin, deoarece am fost la medic si in urma unei ecografii mi s-a spus ca ar putea exista un fibrom uterin, problema este ca eu nu am la activ nici un avort sau pierderi de sarcini. Sunt foarte speriata pt ca imi doresc un copil in viitorul foarte apropiat si gandul ca ar exista acest fibrom ma nelinistete.
Multumesc
5 comentarii
0
29-10-2008, ora 13:50
martina
Nu este medic/terapeut
martina
Ceea ce ar trebui sa faci e sa mergi si la un control ginecologic sa vezi sigur daca exista sau nu fibromul.Ia tratament din timp..Multe persoane au facut copii dupa operatia de fibrom dar important e sa-l descoperi din timp si sa-l tratezi.Altfel incepi sa te anemiezi, sa ai o menstruatie foarte abondanta,..Eu am facut operatie de fibrom la 21 ani si nu avem nici un avort facut.Am stat pana in ultimul moment si ajunsesem la o anemie extrema,.Deci sincer te sfatuiesc sa te tratezi din timp.
0
05-09-2009, ora 10:54
kyz
Nu este medic/terapeut
kyz
Am descoperit ca am fibrom la 30ani am luat tot felul de remedii naturiste dar degeaba nici eu nu am copil si in final am facut miomectomie nu este chiar asa de grav totul este sa ai curaj (acum am 37ani iti dai seama cat am stat)dar sper sa fie bine deacum in colo si sa apara copilul mult dorit ceea ce iti doresc si tie-SUCCES
0
08-09-2009, ora 14:12
elenaenache
Nu este medic/terapeut
elenaenache
Sfatul meu este sa mergi la un control ginecologic ca sa poata sa iti spuna exact ce trebuie facut. Eu am intalnit o persoana care s-a operat de fibrom uterin cand inca era de 6 cm, dupa care a ramas insarcinata in mai putin de 6 luni de la operatie. Operatia a fost facuta la laparascopic.
Iti recomand un medic foarte bun de la spitalul Giulesti DR. ION IONUT. Este un medic exceptional

BAFTA MAI DEPARTE
0
25-04-2010, ora 21:32
rusalim
Nu este medic/terapeut
rusalim
am 2 fibroame unul 3.15, altul 4.75.mi s-a recomandat operatie paroscopica, cu anestezie generala.in 2 saptamani trebuie sa ma hotarasc.va rog un sfat urgent.operatia ar trebui sa o fac la euroclinic.Stie cineva cat costa?
0
05-05-2010, ora 20:45
PLINA DE VIATA
Nu este medic/terapeut
PLINA DE VIATA
D-na KYZ, va contrazic, ceaiul de NAPRAZNIC cu siguranta nu la-ti folosit, il recomand tuturor fetelor, femeilor, Dragele mele, am avut un diagnostic ce m-a distrus, am cazut intr-o depresie grava dar d-zeu printr-o minune a facut ca fratele meu sa-mi ofere ceai de napraznic si tinctura de napraznic de la aroma plant, este bun pt toate tipurile de cancer, chisturi ovariene, polichisturi, fibrom uterin, dragele mele daca respectati cu mare strictete prospectul va fi bine pt ce-a care il consuma, eu sunt una din putinele fericite ce l-a incercat si pot spune acum zambind :Sunt bine.Multa sanatate tuturor
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Uter fibromatos - explicaÈ›ii pe înÈ›elesul tuturor
  • SubstanÈ›e chimice regăsite în produse comune de consum pot creÈ™te riscul de fibrom uterin
  • Un compus din ceaiul verde a avut rezultate promițătoare în tratarea fibroamelor uterine
  • Femeile care stau pe scaun 6 ore zilnic au un risc dublu de fibrom uterin
  •