fibrinogen marit

38 comentarii 1 2
0
17-12-2009, ora 17:55
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
@myaa: dupa cum a spus si doctorita.cristinel va trebuie o consultatie la un medic homeopat (care poate dura pana si 2 ore la un medic serios) pentru aflarea remediul respectiv care nu este acelasi pt. toti pacientii ci este individual. Nu va pot recomanda deci nici un remediu pe aceasta cale.
0
19-12-2009, ora 14:17
myaa
Nu este medic/terapeut
myaa
Multumesc frumos.
O zi buna !
0
19-12-2009, ora 14:21
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
Poti sa te adresezi doctoritei Silvia Ignat din Iasi, 0745352319
Te salut!
0
19-12-2009, ora 14:26
myaa
Nu este medic/terapeut
myaa
Multumesc inca o data!
Si eu va salut si va doresc numai bine!
0
14-03-2010, ora 11:42
viorica b
Nu este medic/terapeut
viorica b
stimate d-le dr.uscatu
am 52 ani de doi ani sunt diagnosticata cu PR, in ianuarie 2010 dr. reumatolog a constatat ca am un chit popliteu de 10/3 sub genunchiul st si mi-a spus ca trebuie operat de urgenta pt ca mi se umfla tare piciorul iar dr. ortoped a zis sa nu-l opereze inca pt ca iar se reface si poate fi mai rau
doresc din suflet si parerea d-voastra( sunt din Arad)
0
14-03-2010, ora 18:16
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Nu are absolut nici un sens logic operarea chistului popliteu, din simplul motv ca reprezinta doar un efect si nu cauza problemei.
Trebuie tratata cauza, respectiv sindromul inflamator care determina o hiper-productie de lichid articular, manifestata sub forma "chistului popliteu".
Prin urmare, problema esentiala este una reumatologica si nu una chirurgicala (ortopedica).
In cel mai avansat caz, se poate recurge maximum la o punctie articulara a genunchiului, care sa evacueze surplusul de lichid, facand sa dispara, indirect, acumularea de lichid din spatele genunchiului ("chistul").
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
15-03-2010, ora 12:04
viorica b
Nu este medic/terapeut
viorica b
pt domnul dr Uscatu
va multumesc pentru raspuns si doresc sa aflu parerea d-voastra in legatura cu tratamentul bio
eu sunt sub tratament si doamna doctor doreste sa trec pe tratament bio, respectiv Enbrel si am inteles ca
acest tratament este periculos, nu stiu ce sa fac, astept parerea d-voastra
0
15-03-2010, ora 15:54
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Tratamentul mentionat de D-voastra face parte din optiunile terapeutice moderne, din punct de vedere al tratamentului de fond.
Eu sunt chirurg si nu ma pot pronunta asupra acestui tratament, ci doar asupra necesitatii absolute a tratamentului de fond in general.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
Adaugă un comentariu / răspuns
38 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.