fetita operata de polipi

03-09-2013
cristina241982
Nu este medic/terapeut
cristina241982
am o fetita de 4 ani si am operato de polipi in luna iunie pe 12 si as vrea sa stiu de ce tuseste mereu iam facut teste de alergie si nu are nici o alergie decat putin la histamina si ia dat montelukast 3luni erdomed si salbutamol a zis ca se aude un fluier cand tuseste foarte putin.si vreau sa stiu dc pot sai trag muci cu batista bebelusului acum dupa 2luni de operatie. multumesc astept raspuns.
2 comentarii
0
03-09-2013, ora 13:33
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. nasul se putea si trebuea aspirat din primele 3 zile dupa opertatie
2 daca are secretii in nas.. care coboara sp5re faringe.. acesta este motivul ca tuseste..si celalt tratament a fost exagerat...
3 pe forum gasiti cum se fac aerosoli, inhalatii, aromoterapie, salinoterapie.. ca sa tratati mucoasa rino-faringiana...
0
03-09-2013, ora 14:31
cristina241982
Nu este medic/terapeut
cristina241982
Ce mi sugerati sa fac ia acum tuseste cu expectorati pot sa i trag muci e vreo problema. Si i dau de imunitate lantigen b o luna da una nu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: