fetita cu hipermetrofie

19-11-2014
raducan bogdan
Nu este medic/terapeut
raducan bogdan
fetita in varsta de 2 ani si 6 luni(prematur)diagnosticata cu otita medie seroasa si amigdale marite.se recomanda tratament cu amoxicilina, apa de mare, nurofen si sinupret.precizez k fetita a fost diagnosticata la 19 luni cu epistaxis !medicii orl)spunand ca are o pata vasculara.nu stiu daca tratamentul este bun si daca exista risc de sangerari datorat lui.va multumesc
3 comentarii
0
19-11-2014, ora 11:16
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. otita seroasa.. are ca si cauza problemele de respiratie nazala
am scris mult pe forum despre cum se curata nasul si ce manevre se fac pentru vindecarea otitei seroase
2 tratamentul corect se face numai la ORL
nu acceptati tratament pentyru boli ORL de la med. de familie sau pediatru
0
19-11-2014, ora 20:30
raducan bogdan
Nu este medic/terapeut
raducan bogdan
Va multumesc din suflet pt raspuns.Tratamentul este dat de medicul orl insa am uitat sa mentionez ca fetita are si un fond alergenic deficitar suntem pe tratament cu singulair si zyrtec plus nexium o luna.Pot fi si alergiile o cauza a problemelor noastre???Acele amigdale mari nu vor pune probleme in timp!!Invatati-ma va rog mult ce sa ii pun pe nas fara a exista riscul de sangerare??este bun amoxicilina pt aceea Otita seroasa???Va multumesc anticipat.
0
20-11-2014, ora 13:32
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. alergiile DA influenteaza starea mucoasei nazale si duce la otite seroase/
2 daca este doar otita seroasa.. fara inflamatie si fara febra.. NU e cazul de antibiotic
3 alergiile.. au legatura stransa cu starea tractului digestiv, starea intestinelor si de regimul alimentar
cititi pe google.. Produse alimentare Alergene..si le excludeti complet din alimentatie
faceti cure naturale pentru curatarea colonului
4. faceti tratamentul indicat si va intoarceti la constrol la ORL
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.