fecale cu mucozitati

14-04-2010
mm_deni
Nu este medic/terapeut
mm_deni
am o fetita de un an si de 3 zile a inceput sa faca caca cu mucozitati! mentionez ca ne luptam cu constipatia de 5 luni si de duminica a inceput sa faca caca pasta ca si consistenta, dar cu mucozitati! fetita mea are o intoleranta la lactoza si vineri dr. ei mi-a recomandat sa incerc iar sa-i introduc branza calcica in alimentatie si i-am urmat sfatul, sambata dandu-i in piureul de fructe o lingurita cu branza calcica! mentionez ca ii erup si doi dintisori! as avea nevoie de un sfat daca ati mai trecut prin situatii similare! o sa o duc si vineri la consult, dar nu mai am rabdare pana vineri, sunt un pic ingrijorata! ma tot gandesc la giardia, pt ca este palida si are si cearcane sub ochi de vreo 4 luni, cearcane pe care dr ei nu le-a luat in consideratie! multumesc
2 comentarii
0
14-04-2010, ora 22:03
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Mergeti la medic, dar nu va panicati! Mucozitatile pot fi semn ca ceva irita colonul, intestinele si o data inalturat alimentul, substantele care irita, dispar si mucozitatile. Poate ca organismul inca nu e pregatit sa asimileze, chiar si treptat lactoza. Deci, consultati un gastroenterolog cu rabdare, sunt de eliminat si cauzele infectioase, virale etc (giardia, etc). Va spune cineva care are exact aceste neplaceri...
Sanatate multa si perseverenta!
0
15-04-2010, ora 11:12
mm_deni
Nu este medic/terapeut
mm_deni
multumesc frumos pentru raspuns! sanatate multa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul