febra si frisoanele

09-02-2011
stefania36
Nu este medic/terapeut
stefania36
in fiecare luna ma confrunt cu frisoane imi arde corpul fara sa fac febra transpir dorm mult si am o stare generala rea nu stiu unde sa mai ma adresez multumesc
4 comentarii
0
09-02-2011, ora 14:49
ioanakarla
Nu este medic/terapeut
ioanakarla
Pai in primul rand medicului de fam i te poti adresa ca el stie unde sa te trimita...tot ce iti pot zice e ca din moment ce faci febra inseamnca ca ai o infectie in organism...si sa stii ca febra e u semn ca organismul se lupta cu ceva...intr-un fel sau altul e bine cand faci febra...
0
09-02-2011, ora 14:55
stefania36
Nu este medic/terapeut
stefania36
am facut radiologie pulmonara si mia spus ca am inflamatie pe plamanul drept mia dat aerius codeina fosfat si symbicort si ventolin dar ma simt tot rau
0
09-02-2011, ora 14:58
ioanakarla
Nu este medic/terapeut
ioanakarla
Daca asa sta treaba si te simti rau parerea mea e ca ar trebuii sa te internezi si sa fii supravegheat in permanenta.vb cu medicul de fam sa iti faca o internare.
0
09-02-2011, ora 15:27
stefania36
Nu este medic/terapeut
stefania36
nu stiu care este cauza eu nu fac febra doar arde corpul intru intro stare de oboseala dorm mult si parca mi se intuneca si mintea am nervi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • S-a descoperit mecanismul prin care febra la începutul sarcinii poate produce defecte cardiace și fizionomice la copil
  • Ce înseamnă febră mare și cum o gestionăm
  • Ce faci când febra nu cedează la tratamentul antitermic?
  • O altă cauză a febrei ar putea fi stresul
  • Febră și transpiraţii nocturne - cauze, diagnostic, tratament
  •