febra moderata de 6 luni

21-04-2009
CRIS2969
Nu este medic/terapeut
CRIS2969
Am de mai multe luni, aproape zilnic, febra intre 37, 2 si 37, 5, insotite de transpiratie, tuse seaca, oboseala, dispnee. Am fost internata, mi s-au facut toate anlizele- la sange a iesit vsh= 30 si fibrinogenul marit. Le-am repetat, dupa 2 luni, acelasi rezultat vsh si fibrinogen marite. Radiografiile pulmonare repetate-toate bune, la inima la fel ekg si echografie f.bune. Am luat antibiotice: augmentin, klacid, azitromicinasi eurespal, theo, omeran.
Febra, dispneea si oboseala nu dispar. De unde am aceasta febra, va rog sa ma ajutati cu un raspuns.

Va multumesc.
2 comentarii
0
21-04-2009, ora 18:09
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Parca nu-mi vine sa cred ca acele radiografii toracice aratau perfect.Raman la ideea ca ar trebui sa te vada un pneumoftiziolog. O consultatie mai amanuntita, examenul sputei, probele respiratorii, si, ca solutie finala, un computer tomograf ar elucida cauza acestor probleme pe care le ai de cateva luni.
0
01-06-2009, ora 14:45
jidoi
Nu este medic/terapeut
jidoi
am aproximativ aceiasi problema ca Cris2969, am zilnic febra de dimineata pana seara 37, 3-37, 6, ma doare capul groaznic, ochii la fel parca am doua pietre in spatele orbitelor, sunt foarte obosita dupa doar 2-3 ore de lucru, nervoasa nu mai zic, ma doare in spate si sub clavicula stanga, dar nu tot timpul, am inceput de cateva luni sa si uit eu stiam in birou fiecare lucru cat de mic, iar saptamana trecuta intr-o zi nu am stiut nici cum sa trimit un e-mail, daca am ceva de facut notez pe biletele lipite de masa, altfel nu-mi amintesc ce am de facut, sunt mult mai inceata, cabinetul medicului de familie este peste drum de locul de munca, imi e jena sa mai si merg la docotrita, atat de mult am deranjat-o, in februarie am facut 3 saptamani tratament pt bronsita acuta si pneumonie interstitiala, (2 in spital), am facut saptamana trecuta o radiografie la plamani si se pare ca din acest punct de vedere sunt bine, va rog un sfat, multumesc frumos,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.