febra dupa tratament cu antibiotic

31-05-2015
mihaelabellinvia
Nu este medic/terapeut
mihaelabellinvia
Am o fetita de 2 ani si 5 luni..am avut tratament 2 sapt pt rosu in gat cu Ospamox...am facut o sapt pauza si dupa i-a reaparut febra...din nou la medic, rosu in gat din nou, tratament cu Klacid pt 7 zile...dupa 3 zile din nou febra si frisoane...am mers la urgente, acelasi diagnostic de rosu in gat (din nou), tratament cu Augmentin, Eurespal, Nurofen, Panadol si Tantum Verde...dupa aceste 7 zile de antibiotic am fost la control d-na doctor recomandandu-mi alte 3 zile cu acelasi antibiotic.la 2 zile dupa ce am terminat tot acest tratament i-a reaparut febra(38, 5-39)...de la ce poate fi??are cineva vreo idee?? Va multumesc
5 comentarii
0
31-05-2015, ora 18:49
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Rosu in gat, febra=antibiotic, ce aberatie!!! Administrati antitermic daca temperatura rectala este 38, 5 sau mai mult si efectuati Hemoleucograma, VSH si CRP si adresati-va unui MEDIC care va sti sa interpreteze rezultatele.Succes!
0
01-06-2015, ora 02:13
mihaelabellinvia
Nu este medic/terapeut
mihaelabellinvia
Multumim frumos d -le doctor...Maine mergem la un doctor pediatru pt k doctorita ei este doar medic de familie si atat...speram sa se lucreze in policlinici tinand cont k sunt Rusaliile!!! Sanatate multa!!!
0
01-06-2015, ora 22:50
mihaelabellinvia
Nu este medic/terapeut
mihaelabellinvia
Tinand cont k astazi nu s-a lucrat in policlinica unde am vrut sa merg cu fetita la pediatru am ajuns la urgente unde nu am primit un diagnostic clar...doar recomandarea sa-i fac un examen la urina si un exudat...pt k nu e normal k dupa atata tratament cu antibiotic sa mai faca febra.voi ce parere aveti???
0
01-09-2021, ora 22:29
Denisa Neagoe
Nu este medic/terapeut
Denisa Neagoe
Bună. Știu că este prea mult timp, dar voiam să vă întreb dacă ati reușit să rezolvați problema fetei de atunci. Fratele meu se afla fix în aceeași situatie..
0
16-01-2022, ora 12:48
niclosam
Nu este medic/terapeut
niclosam
----------*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul